Istrijský poloostrov- centrum zábavy a turistického ruchu

Přemýšlíte nad tím, kde strávíte své zasloužené volno? Využijte nabídku last minute chorvatsko a vydejte se třeba na Istrijský poloostrov.

Istrijský poloostrov je ideálním místem pro odpočinek

Poloostrov vybíhá do Jaderského moře, které je vedlejší částí moře Středozemního. Jeho chorvatská část pobřeží je velmi členitá a hornatá a lemuje ji velké množství ostrovů, které jsou roztroušené podél pevniny. Největším přístavním městem je Pula a mezi významná města se řadí Poreč a Rovinj. Poloostrov také nabízí velké množství turistických center, kde si můžete vybrat různé možnosti ubytování chorvatsko. Širokou nabídku naleznete na webu ubytovanivchorvatsku.cz.

Pula

Tento významný přístav se rozkládá v jižní části poloostrova a své návštěvníky láká nejen na odpočinek a relaxaci, ale také na historické stavby pocházející z období antiky, na bohatý kulturní program, který zahrnuje diskotéky, plesy, různé druhy přehlídek a soutěží. Zajímavé akce se konají v malém římském divadel nebo v amfiteátru. Milovníci historie by měli navštívit Archeologické muzeum Istrie. K posezení a občerstvení zvou místní restaurace, kavárny a bary, ve kterých můžete ochutnat celou řadu chorvatských specialit.

Poreč

Pokud zamíříte na západní pobřeží poloostrova, pak je ideální volbou přístavní středisko Poreč. Hotelové komplexy, které nabízejí ubytování všeho druhu a celou řadu služeb, se nacházejí po celé délce jeho pobřeží. Moře je zde průzračné a příjemný stín nabízejí borové lesy, které dosahují až k mořskému břehu. Zatoužíte-li po klidu, můžete se nechat přepravit lodí na nedaleký ostrůvek Sveti Nikola.

Rovinj

Na západním pobřeží se nachází i toto přístavní město, které má, na pobřeží Jaderského moře, velmi výhodnou polohu. Kromě toho má velmi příjemné středomořské klima a městské jádro si zachovalo svůj historický ráz.

Doporučujeme

PPC reklama aneb jak nejlépe zacílit na zákazníky v zámoří i u sousedů?

PPC reklama je účinným nástrojem, kterým můžete cílit na své zákazníky i mimo Českou republiku. Výhodou PPC reklamy je to, že neplatíte pouze za zobrazení reklamy, ale za proklik, který zákazníky dovede na váš web. Právě díky tomu se vám investice do reklamy opravdu vyplatí. Jak zacílit na zákazníky například ve vzdáleném USA či v […]

Zobrazit
Doporučujeme

Logo má nepostradatelný význam pro velké i malé firmy a podniky

Firemní logo se objevuje na všech firemních hlavičkových papírech, komunikaci, marketingu a reklamě firmy jako grafické znázornění nebo symbol společnosti. Logo je v podstatě to první, čeho si čtenář může všimnout, než si přečte text. Logo může ovlivnit smýšlení potencionálního spotřebitele o vaší značce, logo by mělo být snadno zapamatovatelné, dokonalé propojené s vaší firemní […]

Zobrazit
Doporučujeme

Minerální kameny, jejichž síla je určená spíše ženám

Minerálním kamenům jsou odnepaměti přisuzovány až nadpřirozené vlastnosti, je mnoho lidí, kteří se na jejich účinky spoléhají a tvrdí, že jim mnohdy pomohly ze svízelných životních situací. Šperky z minerálních kamenů, doplňky v podobě svícnů nebo stromečků – to jsou jen některé možnosti, jak sílu minerálních kamenů využít. Někteří své kameny vybírají podle znamení horoskopu, […]

Zobrazit