Máte příliš hluku na pozemku? Existují řešení, která vám s tím mohou pomoci

Svět se neustále mění, což bohužel platí také o tom světě, který je většinou v našem těsném okolí. Proto se také může dost jednoduše stát, že zatím co při stavbě nemovitosti nebyl problém s hlučností, tak se na vašem pozemku kvůli okolí postupem času nepříjemně změnila situace až do té fáze, kdy je pro vás hluk na pozemku téměř neúnosný.

Důvodů může být opravdu velké množství, ale těmi nejčastějšími důvody je rozšiřování satelitních městeček, kdy může být zdrojem hluku například klimatizace okolních budov. V horším případě může být zdrojem dokonce budování nových dopravních koridorů kolem nemovitosti. se vším se ale vždycky dá něco dělat!

I hluk kolem staveb má svoje normy

Možná to pro vás bude překvapení, ale samotná hlučnost kolem jednotlivých staveb je velice důležitým a probíraným tématem. O jeho normalizaci se starají dokonce zákony ohledně udržování životního prostředí, protože účinky nadměrného hluku na lidský organismus už byly dávno potvrzeny. Pro zjištění toho, jak na tom jste je jednou z nejlepších možností služba měření hluku v chráněném prostoru staveb, která se zaměřuje na toto téma. Díky tomu tak můžete mnohdy hledat i řešení soudní cestou, kvůli porušení vyhlášek od třetích stran.

Na základě měření lze vydat specifické mapování

Jednou z nejlepších možných prezentací je tvorba hlukových map. Na základě těch dokážete zjistit, jak je pokryta hlukem plocha kolem vás a můžete tak hledat lepší pozice v oblasti vašeho pozemku, nebo i jeho těsného okolí. Pro všechny případy je predikce hlukových map právě i základem k tomu, aby se pak začaly na pozemcích dít úpravy, které stojí za odhlučněním konkrétních oblastí.

Výsledkem je celá řada možných úprav

Jakmile je vše již zaměřeno a evidováno tak přichází na řadu jednotlivé úpravy. V případě odstínění pozemků nemusí jít nutně o obtížné stavební úpravy a valy. Velice často jsou návrhy a realizace akustických úprav řešeny i velice přírodní a příjemnou cestou, jako může být i výsadba nové zeleně. Právě zeleň je totiž jednou z těch možností, jak můžete velice efektivně dokázat odstínit hluk z vašeho okolí. Přitom je zároveň i estetickou a ekologickou možností řešení.

Doporučujeme

Jak fungují fotopasti a k čemu se dají využít?

Možná chodíte kolem fotopastí, a vůbec o nich nemáte tušení. Fotopasti jsou natolik nenápadné, že si jich na první pohled nevšimnete. Navzdory tomu jsou fotopasti skvělými pomocníky myslivců, policie, armády, ale také majitelů lesů, pastvin, luk či jen zahrady s domem. Fotopasti Bunaty patří mezi nejspolehlivější, proto jsou často využívány parávě policií a armádou. Jak […]

Zobrazit
Doporučujeme

Stylové pouzdro promění váš nudný telefon k nepoznání

Už vás váš telefon nudí? Když se pořizuje, člověk je z něj nadšený, ale jelikož ho používáme neustále, brzy se okouká a pak už jen málokoho dokáže nadchnout. Vzhled svého telefonu můžete kdykoliv snadno změnit za pomoci stylových pouzder na telefon. Pouzdra by měla být samozřejmou ochranou a to v kombinaci s fólií nebo tvrzeným […]

Zobrazit
Doporučujeme

Ty nejlepší karetní hry si můžete zahrát zdarma, včetně Solitaire

Kolik jste už v životě utratili za hry? Někteří za ně utrácí i mnoho tisíc za rok. Pokud jste chytří, tak zajisté víte, že si ty nejlepší hry můžete zahrát zcela zdarma. Obzvláště v dnešní době to přijde vhod, protože se hraní může značně podepsat na vašem rozpočtu zasaženém inflací. Skvělou volbou jsou hry zdarma, […]

Zobrazit