Máte příliš hluku na pozemku? Existují řešení, která vám s tím mohou pomoci

Svět se neustále mění, což bohužel platí také o tom světě, který je většinou v našem těsném okolí. Proto se také může dost jednoduše stát, že zatím co při stavbě nemovitosti nebyl problém s hlučností, tak se na vašem pozemku kvůli okolí postupem času nepříjemně změnila situace až do té fáze, kdy je pro vás hluk na pozemku téměř neúnosný.

Důvodů může být opravdu velké množství, ale těmi nejčastějšími důvody je rozšiřování satelitních městeček, kdy může být zdrojem hluku například klimatizace okolních budov. V horším případě může být zdrojem dokonce budování nových dopravních koridorů kolem nemovitosti. se vším se ale vždycky dá něco dělat!

I hluk kolem staveb má svoje normy

Možná to pro vás bude překvapení, ale samotná hlučnost kolem jednotlivých staveb je velice důležitým a probíraným tématem. O jeho normalizaci se starají dokonce zákony ohledně udržování životního prostředí, protože účinky nadměrného hluku na lidský organismus už byly dávno potvrzeny. Pro zjištění toho, jak na tom jste je jednou z nejlepších možností služba měření hluku v chráněném prostoru staveb, která se zaměřuje na toto téma. Díky tomu tak můžete mnohdy hledat i řešení soudní cestou, kvůli porušení vyhlášek od třetích stran.

Na základě měření lze vydat specifické mapování

Jednou z nejlepších možných prezentací je tvorba hlukových map. Na základě těch dokážete zjistit, jak je pokryta hlukem plocha kolem vás a můžete tak hledat lepší pozice v oblasti vašeho pozemku, nebo i jeho těsného okolí. Pro všechny případy je predikce hlukových map právě i základem k tomu, aby se pak začaly na pozemcích dít úpravy, které stojí za odhlučněním konkrétních oblastí.

Výsledkem je celá řada možných úprav

Jakmile je vše již zaměřeno a evidováno tak přichází na řadu jednotlivé úpravy. V případě odstínění pozemků nemusí jít nutně o obtížné stavební úpravy a valy. Velice často jsou návrhy a realizace akustických úprav řešeny i velice přírodní a příjemnou cestou, jako může být i výsadba nové zeleně. Právě zeleň je totiž jednou z těch možností, jak můžete velice efektivně dokázat odstínit hluk z vašeho okolí. Přitom je zároveň i estetickou a ekologickou možností řešení.

Doporučujeme

Na žádném pozemku by neměla chybět fotopast

Málokdo se dnes cítí skutečně v bezpečí a pokud máte i vy strach o svou bezpečnost a o svůj majetek, je vhodné ho zabezpečit. Někteří si kupují alarmy, mříže do oken nebo třeba bezpečnostní dveře. O vetřelci na vašem pozemku je vhodné vědět ještě dříve než pronikne do vašeho domu a s tím vám mohou […]

Zobrazit
Doporučujeme

Jak si zajistit profesionální web na WordPressu?

Webová stránka firmy je něco, co vás reprezentuje před celým světem. Můžete mít třeba tu nejhezčí firemní budovu, ale pokud budete mít průměrné nebo zastaralé webové stránky, nikoho neohromíte. V současné době roste popularita webů, které si lze udělat svépomocí. Takto si je tvoří drobní podnikatelé, ale i firmy. Mezi nejpopulárnější redakční systém na světě […]

Zobrazit
Doporučujeme

Co je to CRM systém a jak může změnit vaší firmu?

Řízení firmy se může zdát jako věda. Je potřeba najít harmonii mezi mnoha důležitými činnostmi, od řízení projektů až po komunikaci se zaměstnanci, spravování propagace, plánování zakázek, investice a další. Občas se to může zdát jako příliš tvrdý oříšek dělat všechny činnosti kvalitně a někdy to zabere také veškerý čas. Nejeden manažer pracuje od rána […]

Zobrazit